Twisto limit představuje částku, kterou mají klienti a klientky k dispozici na svoje měsíční nákupy. Pak tu máme i Splátkový limit. Ten zase představuje množství peněz použitelných na platby, které lze následně rozložit až do 12 měsíců. Že se v tom nevyznáš? Nevadí, čti dál!

Co je Twisto limit?

Limit je to první, co od nás každý zákazník a zákaznice k Twisto účtu dostane. Jde o peníze, které má na svoje nákupy k dispozici a částka platí pro celý měsíc. Její výši vyhodnocuje náš scoringový systém podle údajů, které nám jednotliví klienti poskytnou během registrace. Pokud s jeho výší nejsi spokojený/á, můžeš se obrátit na naši zákaznickou péči nebo kliknout sem a vybrat možnost “Potřebuji pomoct s Twisto účtem”.

Proč se hodí vyšší Twisto limit?

Twisto je skvělý nástroj na každodenní drobné platby a díky Nákupu na třetiny (což je rozložení plateb nad 1 500 Kč do 3 měsíců úplně ZDARMA) nebo Twisto Splátkám i na větší výdaje. A pozor, Twistem lze hradit i platby, které byly původně uhrazeny jinak. Díky naší službě Snap lze Twistem zaplatit i různá vyúčtování, faktury či jiné platební doklady. Dokument stačí pouze vyfotit v Twisto appce nebo poslat na mail plati@twisto.cz a je to.  

Co ještě umí Twisto limit?

Máme zkušenost, že naše zákazníky učí hospodařit, a to docela jednoduše. V Přehledu vždycky vidíš, kolik peněz ti z tvého Twisto limitu ještě zbývá. Když máš tuhle částku každý den očích, jasně vidíš, na čem jsi. Navíc, díky naší automatické kategorizaci plateb si lehce uděláš přehled, v jaké kategorii případně ubrat a na čem ušetřit.

Co je Splátkový limit?

Splátkový limit není totožný s Twisto limitem. Nejde o stejné peníze, ale do jisté míry můžeme oba limity považovat za spojené nádoby. Peníze mezi oběma limity se totiž můžou přelévat a vzájemně se ovlivňovat. Nicméně, vysvětlujme od začátku. Splátkový limit představuje objem peněz, jež můžeš použít na platby, které pak rozložíš do splátek (ať přes sekci Na nákupy, kde to je zdarma, nebo přes klasické Twisto Splátky). Každá transakce, kterou si následně rozložíš se promítne = odečte z tvého Splátkového limitu. Maximální limit tvé transakce ale určuje tvůj Twisto limit, ne ten Splátkový. Jak vysoké jsou tvoje limity, zjistíš v sekci Více.

Jak se Twisto a Splátkový limit ovlivňují?

Už jsme napsali, že se peníze mezi oběma limity můžou přelévat. Splátkový limit totiž představuje pomyslný finanční polštář (a proto může být vyšší než Twisto limit). Ve chvíli, kdy vyčerpáš svůj Twisto limit, lze si platby nad 1 500 Kč rozložit do splátek. Tím si uvolníš svůj Twisto limit, přičemž se celá částka rozložené platby připíše do Splátkového limitu.

Jednoduchý příklad. Představme si modelovou situaci, kdy má někdo Twisto limit 12 000 a Splátkový limit 15 000 Kč. Udělá velký nákup za celou částku svého Twisto limitu. Na první pohled to znamená, že si svoje prostředky na celý měsíc vyčerpal. Ale pozor! Když si platbu za 12 000 Kč rozloží do 3 měsíců po 4 000 Kč, okamžitě mu Twisto limit znovu vyskočí na 8 000 Kč – v aktuálním měsíci se totiž platí jen jedna splátka. Celá částka 12 000 Kč se připíše do Splátkového limitu, ve kterém pak zbydou 3 000 Kč na případnou další platbu, kterou by chtěl rozesplátkovat, a tak si případně znovu uvolnil svůj Twisto limit. Podtrženo sečteno, Splátkový limit může být vyšší (a hodí se to) než Twisto limit. Platí, že jednotlivá platba je omezena Twisto limitem, nicméně Splátkový limit lze použít opakovaně.

Jak dál si uvolnit Twisto limit?

Dalším způsob představuje uhrazení některých položek ještě před měsíčním vyúčtování. Stačí jen kliknout na detail platby v sekci Přehled a vybrat si způsob, jak ji uhradit. Twisto limit tím navýšíš téměř okamžitě.

Tak snad tě už v pochopení Twisto limitů nic nelimituje. A...nákupům zdar!