Možná to už víte. Twisto získalo od investorů výjimečnou částku 14 milionů eur. Jedna informace a hned dvě dobré zprávy. Ta první - děláme svoji práci dobře. Ta druhá - budeme ji dělat ještě líp. Jak? Čtěte.

Všechny platby pod jedním palcem. Vaším palcem
Asi to taky znáte. Na konci každého měsíce si nad svou platební bilancí lámete hlavu a nedokážete přesně určit, kam přesně vaše peníze odpluly. Už brzy najdete jednoznačnou odpověď přímo ve svém přehledu v Twisto appce. Každou platbu zařadíme do jedné z dvaceti  kategorií - jídlo, kultura, elektronika apod. Vy si pak už nebudete muset stahovat další a další aplikace na hlídání výdajů. A hlavně nebudete muset do nich svoje platby zadávat. Twisto appka to udělá automaticky. A vy svoji měsíční bilanci uvidíte přehledně a jasně.
“Twisto tvoříme tak, abychom ho sami rádi používali. Rozdělení plateb do kategorií nám v appce jednoduše chybělo, a tak jsme si ho vytvořili. Ještě letos na jaře bude kompletní. Jsme zvědaví na odezvu našich zákazníků,” říká Lukáš Hurych, šéf vývoje produktu Twista.

Twisto naslouchá svým zákazníkům
Twisto děláme hlavně pro naše zákazníky. Když jsme nedávno uvažovali o další vychytávce, jednoduše jsme se zeptali naší facebookové komunity. A vzniklo pojištění věcí, které přijde vzápětí po kategorizaci plateb. To, že mobily v rukou uživatelů představují ohrožený druh, ví asi každý. Brzy si je budete moci přímo v Twisto appce pojistit. Za vytuněný smartphone s jablkem to bude měsíčně asi dvě stovky. Pojistit si ale budete moci i sportovní vybavení nebo hudební nástroj.  A protože je v Twistu zákazník vždy na prvním místě, bude naše pojištění věcí opravdu výhodné. Podobně jako naše cestovní pojištění.

Zakupy w sklepach
Nerozumíte? My už ano. Twisto expandovalo do Polska. Zatím tam přes Twisto prošlo téměř 40 tisíc transakcí, ale to je jen začátek. V červenci v Polsku představíme Twisto účet, který čeští zákazníci dobře znají, pak Twisto kartu a další výhody. Prostě máme u našich severních sousedů hodně ambiciózní plány. „Nástup v Polsku byl třikrát rychlejší než v Česku. Do konce roku se tam chceme dostat na 30 procent z celkových transakcí,“ říká CEO Twista Michal Šmída. Takže polštiny bude u nás v kanclech přibývat. A mimochodem “zakupy w sklepach” není nic jednoduššího než “nákupy v obchodech”.

Zaplatit před, nebo až po?
Toť otázka, na kterou si už brzy budete moci odpovědět. Teď přes Twisto nakupujete a platíte až PO vyzkoušení zboží. Anebo PO vyúčtování. To znamená, že se k nákupům nejdřív používají peníze Twista, kterému je POtom zaplatíte. Ještě letos ale zavedeme novinku, díky které si budete moci do Twista poslat svoje vlastní peníze. A na vás pak bude, zda k nákupům použijete svoje vlastní peníze, nebo peníze Twista. Bude to svobodné a transparentní. Jak jinak.

A co ještě?
Apple Pay už máme dlouho a po pravdě, jablíčkáři z Twista chodí nakupovat jenom s mobilem. Samozřejmě myslíme i na naše zákazníky bez jablíček, takže očekávejte i Google Pay. A další a další vychytávky. O nich ale zas někdy příště. “Twisto stavíme na nejnovějších technologiích tak, aby bylo pro naše klienty co nejpřívětivější. Inspiraci čerpáme ze všech koutů nejen IT světa a je jí opravdu dost,” slibuje produktový manažer Pavel Prucek.