Nejvyšší inflace v novodobé historii České republiky a následné zdražení úrokových sazeb, které už několikrát provedla Česká národní banka. S takovou situací ještě před rokem, možná jen pár měsíci, nikdo nepočítal. Všichni na zdražování financování reagují a Twisto není výjimkou.

Navýšila se vám splátka za hypotéku? Nebo se vám navýšení zatím vyhnulo? Twistu se bohužel růst úroků na financování týká také, a to už několik měsíců. Abychom to vysvětlili – Twisto není banka, nedisponuje tedy žádnými penězi klientů. Pokud platíte Twistem, Twisto váš nákup financuje penězi, které si samo půjčuje od jiných institucí. A jak už jsme napsali, cena peněz na trhu výrazně narostla a zvýšila se tak i Twistu.

Zdražování nemá nikdo rád. To je jasné. Ke zvýšení poplatků za odložení vyúčtování a rozložení plateb do splátek jsme tak přistoupili co nejměkčím způsobem, aby jej naši zákazníci a zákaznice pocítili co nejméně. Jinými slovy, rozhodně jsme do současné změny nepromítli celou částku, o kterou se Twistu zdražily peníze.

Co a jak se mění?

Mění se úrokové sazby, tedy poplatky za odložení měsíčního vyúčtování a rozložení do splátek. Odložení každé stokoruny bude od července 2022 dražší o 40 haléřů. Lehce jsme rovněž navýšili i rozložení do splátek. Jednoduchý ceník, na němž si sami můžete nastavit částku, kterou chcete odkládat, najdete tady.

Příklad? Máme!

Pokud si například chcete odložit do příštího měsíce 5 000 Kč, zaplatíte od července 2022 za tuto službu 245 Kč, před tím do bylo o 20 Kč méně.

To podstatné se nemění

Odložení splatnosti vyúčtování i rozložení větších nákupů do splátek jsou nástroje, které by vám měly pomoci zvládat měsíční rozpočet nebo umožnit nakupování v době, kdy je nejvíc potřeba. Věříme, že vám tyto dvě Twisto vychytávky budou dobře sloužit i s novým ceníkem.