Zaplatit Twisto vyúčtování jde 3 různými způsoby. Tím nejvýhodnějším je platba přes QR kód.

Co se hodí vědět

Vyúčtování Twisto účtu ti přijde každý první den nového měsíce a ty v něm jasně vidíš, za co jsi v předchozím měsíci utrácel/a. (Když navíc v Twisto appce nebo Twisto účtu klikneš na sekci Výdaje, najdeš tam svoje nákupy seřazené do 20 kategorií.) Na zaplacení vyúčtování máš 14 dní, splatnost je vždy 15. den v měsíci. Tady jsou tipy a triky, jak na to.

Platba přes QR kód

Je na pár kliknutí. Stačí zvolit platbu převodem a zkopírovat si QR kód pro platbu. Když to uděláš v Twisto appce, je možné, že se ti automaticky otevře aplikace tvé banky. Stačí tam QR kód zkopírovat a máš zaplaceno. Anebo si QR kód vyfoť a zkopíruj ho do svého internetového bankovnictví. Je to skutečně otázka okamžiku. Nezapomeň ale, že převod trvá nějakou dobu, takže není dobré zadávat platební příkaz na poslední chvíli.

Platba hotově

Kvůli ní se musíš vydat na poštu, což není pro každého. Vyplníš složenku podle údajů, které najdeš ve svém vyúčtování. Připrav se ale na to, že za platbu složenkou budeš muset něco zaplatit.

Platba kartou

Tento způsob zase něco stojí Twisto. Jinak je na jedno kliknutí v Twisto účtu/appce, pokud v něm máš uloženou svoji platební kartu. Pokud ne, musíš zadat údaje své karty jako při jiném online nákupu. Takhle ale jde zaplatit vyúčtování jen do 10 000 Kč. Vyšší částky lze uhradit jen bankovním převodem přes QR kód.

Platba až pak

A ještě něco se hodí dodat. Splatnost měsíčního vyúčtování si můžeš odložit na později. Stačí zaplatit minimálně 10 % z celkové části (nebo i víc, je to na tobě), k tomu i splátky aktivní v tom daném měsíci a zbytek nechat na další měsíc. Odložení zvládneš hravě v Twisto appce nebo účtu. Tady si můžeš spočítat, kolik stojí. A jestli se ti nechce počítat, můžeme uvést příklad. Například odložení částky 7 000 Kč by tě přišlo na 300 Kč.