Novoroční předsevzetí jsou mučicí nástroje zpovykaného západního světa. A tlačítko, které spouští celou tuhle torturu, mačkáme každoročně 1. ledna jenom my sami. Udělejme to letos jinak. Mějme se rádi a odpusťme si to zklamání rovnou. Podívejme se společně na 5 předsevzetí, která si zaslouží zůstat zapomenutá v minulosti.

Musím zhubnout!

Zakončit celé svátky, které jsou esencí čiré radosti z dobrého jídla a pití, předsevzetím, že do léta shodíme 328 kilo, je jako jít na krásný výlet ve španělských botách (zajímavý nástroj, nicméně v prodejně sportovní výbavy vám ho na treky asi nedoporučí). Nikoho nezajímá, jestli máme po svátcích o tři kila z vosích hnízd navíc. Nikoho.

Musím víc plánovat!

Jestli nás uplynulé roky něco naučily, pak jednoznačně to, že plánovat (zejména cokoli) nemá absolutně žádný smysl. Největší zklamání pramení z nenaplněných očekávání. Pokud jsme se nestali organizačně schopnými doteď, už se to nezmění. A to je dobře. Představa, že jsme všichni precizní odškrtávači to do listů jako sestřenice Jitka z šestého kolene, vnáší do světa šedivou unifikovanost vycházek na vězeňském dvoře. A jen pramálo barev a šancí na zábavné historky, jak ti, co měli přijít, nepřišli a naopak.

Musím se vzdát alkoholu a jiných návykových látek!

Po propařeném Silvestru se se studeným hadrem na čele může tohle předsevzetí jevit jako rozumná volba. Ale je ověřeno (rozhodně lépe než spousta informací, které kolují po těch internetech), že jedno vyprošťovací pivíčko udělá našemu tělu na Nový rok mnohem lepší službu než kocovinová výčitka plná sebezpytu. Nemučme se, když to není potřeba!

Musím začít cvičit, konečně už!

Nemusíme být zrovna strýček Skrblík, abychom si spočítali, že ten jeden vstup do fitka, který jsme loni na permici uskutečnili, byl opravdu drahá sranda. To jsme si mohli u kamen na chalupě zvednout párkrát polínko a ty prachy vyhodit oknem.

Utrácejme peníze za něco, co nám dělá radost! Na našich Twisto stránkách pro vás máme spoustu tipů. Koupit si něco hezkého je vždycky lepší než natahování na skřipec.

Musím trávit víc času s rodinou!

Tohle je ošemetná věc. A po společně strávených svátcích obzvlášť. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Rodina je důležitá, skvělá, báječná…A taky psychicky náročná. Umí být jako sametová mašle podšitá ostnatým drátem, to známe všichni. Buďme na sebe hodní. Dopřejme si čas pro sebe. Pak teprve ho můžeme kvalitně sdílet s někým dalším. Make yourself first again!

A je to! Bez předsevzetí nám všem zmizí ze života spousta stresu. A navrch nám zbyde víc času na dobré jídlo i pití, neplánovaná setkání, která se zvrtnou v příjemné večírky, po kterých do sebe druhý den hodíme místo výčitek nějaký růžový prášek a koupíme si něco hezkého pro radost, zavoláme o tom mámě a pak se večer vyvalíme spokojeně sami na gauč.
PF 2022 vám přeje Twisto!