Oblíbili jste si Twista Splatitele? Pak pro vás nemáme dobrou zprávu! Cenzoři řekli, že Twistus se již nesmí zjevovat v televizi. Tak rozhodla Rada pro reklamu, jejíž členové zastupují největší česká média. Naše kontroverzní tvář kampaně se vzezřením Ježíše se měla na televizních obrazovkách objevit v novém roce, na doporučení Rady ji ale televize, zdá se, nepustí. Podle všeho hrubě uráží náboženské cítění spotřebitelů. Souhlasíte?

Rada pro reklamu argumentovala závadností reklamy pro veřejnost s tím, že hrubým způsobem uráží náboženské cítění spotřebitelů. S tím my ovšem nesouhlasíme a hodláme za Twista bojovat. “Naším záměrem nikdy nebylo jakýmkoliv způsobem urážet či zesměšňovat Ježíše Krista ani napadat církev. Přiznáváme, že náš Twistus Splatitel je lehce na hraně, jsme ale přesvědčení, že ji nijak nepřekračujeme. Považujeme domnělou podobnost s postavou Ježíše Krista za jasně rozpoznatelnou nadsázku,” vysvětluje Lukáš Janoušek, šéf marketingu Twisto.

Chcete zakázaný spot vidět? Můžete!

V Twistu se snažíme o inovaci zažitých standardů placení a tomu odpovídá také naše lehce provokativní komunikace. Podle vyjádření reklamních expertů a nezávislých právníků je nadsázka reklamy naprosto zjevná.

Zákaz reklamy je pro nás značnou komplikací a máme opravdu pocit, že jsme se objevili v novodobé éře cenzury. Nevěřili bychom, že v zemi, kde je 80 % ateistů a svoboda slova, se může něco takového stát.

I navzdory těmto komplikacím hodláme nadále budovat nové zákony v placení, aby vám zůstalo to lepší z peněz, a Twistus se dále bude vyskytovat v našich kampaních na internetu.


Rozhodnutí Rady pro reklamu najdete tady.