“Bylo to úžasně jednoduché. Prostě jsem si na začátku nabil festivalový náramek svojí Twisto kartou a pak už jsem se o nic nestaral,” popisuje svůj zážitek z festivalu Rock for People Radek z grafického týmu Twista. A protože tuhle pohodu, kdy máte své peníze v bezpečí a nemusíte se o ně na fesťáku starat, chceme dopřát i vám, sestavili jsme pro vás přehled letošních festivalů, které frčí v cashless systému. A s Twistem navíc můžete zaplatit útratu, až budete z fesťáku doma.

Fesťáky v ČR:

Vysočina fest - 7. - 9. 7.

Největší multižánrový festival na Vysočině láká především na české a slovenské hvězdy jako jsou Mirai, Chinaski, Wanastowi Vjecy, Rybičky 48 nebo třeba Mig 21. Letos dorazí ale i idol několika generací, britská hudební skupina East 17.

Vysočina fest je 100% cashless a kredit si můžete nabít dopředu.

Sázava fest - 21. - 23. 7.

Hudební festival ve Světlé nad Sázavou se letos pouští do svého 20. ročníku. Jako hlavní zahraniční hvězdu pozvali pořadatelé německého písničkáře Nica Santose. Ale základem této třídenní show jsou čeští hudebníci - Marek Ztracený, Lucie, Tomáš Klus nebo třeba Rybičky 48.

Na Sázava festu si při placení vystačíte jen s nabitým čipem.

Brutal assault - 9. - 13. 8.

Metalový festival odehrávající se ve výjimečných kulisách vojenské pevnosti Josefov letos představí v 5 dnech 150 kapel z celého světa. Mezi nimi například: Mercyful Fate, Cannibal Corpse, As I Lay Dying, Abbath, Static-X, Cradle of Filth, At the Gates a Suffocation.

Brutal assault propaříte s náramkem, který bude zároveň vaší digitální peněženkou.

Mácháč - 19. - 20. 8.

Na jubilejní dvacátý ročník tanečního open air festivalu na písečné pláži Klůček přijede (kromě tisíců návštěvníků) i řada skvělých interpretů. Vystoupí třeba Afrojack, Paul Kalkbrenner (i se svojí ženou), duo Chocolate Puma, Brennan Heart, Blastoyz, Paul Kalkbrenner, Anna nebo Kölsch.

V písku se vám peníze neztratí, Mácháč jede v cashless systému.

Ledárny open air - celé léto

Na místě bývalých ledáren v Praze Braníku se můžete v létě pořádně rozehřát na celé řadě koncertů. Postupně tu vystoupí třeba Lucie, J.A.R., PSH, Horkýže Slíže, Čechomor nebo Jasná Páka.

Obsluhu na barech a stáncích tu urychlí jednoduché přiložení nabitého náramku.

Fesťáky v zahraničí:

Open’er - Polsko - 29. 6. - 2. 7.

Do polské Gdyně letos vyrazí zahrát a zazpívat třeba americká kapela Imagine Dragons. Pobřeží baltského moře se rozhodli svým zpěvem zaplnit i Twenty One Pilots, Dua Lipa a The Chemical Brothers.

I tady se vše odehrává cash-free. Využít můžete buď speciální festivalovou kartu nebo své hodinky, telefony, karty. Takže i Twisto karty 😉

Pohoda - Slovensko - 7. - 9. 7.

Na nejpopulárnějším slovenském festivalu na trenčínském letišti letos dostanou dav do varu takové hvězdy jako Nick Cave & The Bed Seeds, Flume, The Libertines, Sigrid, Black Pumas nebo Nemoderný chalan: Laco.

Většina stánků tu má platební terminál, ale uspějte i s hotovostí.

Sziget - Maďarsko - 10. - 15. 8.

Zřejmě největší open air festival v Evropě zaplní na 6 dní lidmi a hudbou nejen dunajský ostrov Obuda, ale i celou Budapešť. Pořadatelé slibují více než 100 důvodů, proč ho navštívit. Těmi hlavními důvody jsou: Arctic Monkeys, Calvin Harris, Justin Bieber, Dua Lipa nebo Kings of Leon.

Sziget jako jeden z prvních festivalů v Evropě skoncoval s hotovostí a v cashless systému jede dál.

FM4 Frequency - Rakousko - 17. - 20. 8.

Multižánrový festival se v rakouském městě St. Pölten koná tradičně třetí srpnový týden. Tyto 4 dny si rezervujte, jestli chcete slyšet a vidět Glass Animals, Lewis Capaldi, Apache 207, BilderBuch, Jason Derulo nebo Vini Vici.

Cashless je tu samozřejmostí. Založíte si účet ještě před festivalem, nabijete a pak už se jen bavíte.