Máme pro vás novinky i shrnutí, co se od pátku 26. června stalo.

30.6.2020

Bílé Twisto karty už zase fungují. Společně s nimi i náramky a stejně tak jede i Apple Pay. Společnosti Wirecard byla obnovena bankovní licence, a tak byl provoz Twisto karet opět spuštěn. Je pravda, že podobný skandál finanční svět dlouho nezažil. I to je také důvod, proč je v posledních dnech situace tak nepředvídatelná.

Od úterý 30. června tedy platí:

✔️ fungují bílé fyzické (plastové) Twisto karty

✔️ fungují Twisto náramky

✔️ funguje Apple Pay (na bílých fyzických Twisto kartách)

✔️ fungují barevné fyzické (plastové) karty

✔️ fungují virtuální karty

✔️ funguje Google Pay (na virtuální nebo barevné fyzické Twisto kartě)

✔️ kdo si objednal novou barevnou kartu, dostane ji během několika následujících dní

✔️ kdo už nemá bílou plastovou kartu, může si ve svém Twisto účtu objednat novou barevnou

✔️ kdo už z Apple Pay odstranil bílou Twisto kartu, vrátí ji tam tlačítkem ve své Twisto appce. Nemusí ji mít fyzicky u sebe.

Více najdete v našich odpovědích na nejčastější dotazy tady.

29. června 2020:

Už jsme to psali, ale pro jistotu ještě opakujeme. Nikdo v Twistu nečekal, že bez varování a z minuty na minutu přestanou zákazníkům fungovat karty. Byla to pro nás stejně nečekaná situace jako pro vás, ostatně přečtete si o tom tady nebo tady. Pokud vás zajímá pozadí celého problému, který vznikl na straně dodavatele karet firmy Wirecard, podívejte se třeba sem. Stejné potíže postihly asi 60 (nejen) fintechových firem po celé Evropě a jejich dohromady 5 milionů zákazníků. Jsme šťastní, že jsme (jako jedni z mála) měli záložní řešení a vy už brzy budete moci zase platit Twisto kartou.

Od pátku 26. června se už stalo hodně věcí, nicméně stále platné je toto shrnutí:

✔️ virtuální Twisto karty jedou dál

✔️ barevné fyzické karty jedou dál

✔️ virtuální i fyzické Twisto karty jedou dál v Google Pay

✔️ bez problému a stále funguje Twisto Pay na e-shopech

✔️ bez problému a stále funguje Twisto Snap, kterým lze platit faktury, stvrzenky a další platební doklady (takže i pokuty)  fotkou nebo mailem

✔️ můžete si objednat novou barevnou fyzickou kartu

🛑  bílé fyzické Twisto karty nefungují

🛑  Twisto platební náramky nefungují

🛑  bílé fyzické karty nefungují ani v Apple Pay

Máte bílou plastovou kartu (nebo náramek)?

Máme za ni náhradu. Sice jsme vám naši novou kartu chtěli představit za úplně jiných okolností a s plnou parádou (protože je to docela vychytaná a hezká karta, ale o tom tedy jindy), nicméně v tuhle chvíli je mnohem důležitější, že je na světě. Kartu si vydáváme sami a karetní transakce nám zpracovává americká firma Marqeta (vše se tedy odehrává bez firmy Wirecard).  Novou kartu si teď ve svém Twisto účtu, na webu i v appce, můžete objednat.

Návod, jak získat novou fyzickou kartu

Můžete si dokonce vybrat ze dvou designů (černý a žlutý) a zvolit přezdívku, kterou budete na kartě mít. Co je důležité – pro objednání nové karty je třeba mít vytvořenou virtuální kartu (která je zdarma a její pořízení trvá opravdu okamžik). Pokud máte Google Pay, fyzickou kartu vlastně ani nepotřebujete. Do Google Pay je totiž možné nahrát rovnou tu virtuální.

Návod, jak získat virtuální kartu


Máte Apple Pay?

Pokud máte Apple Pay, prosíme o trpělivost. Nové karty – virtuální ani barevná fyzická, totiž dočasně nejdou přidat do Apple Pay. Na konci srpna by ale měla být tato potíž vyřešena. Prozatím budete muset platit přímo barevnou fyzickou kartou. Je to sice trochu nepohodlné, ale pevně věříme, že vám to design karty alespoň trochu vynahradí.

Máte Apple Pay? 1 tip, jak platit mobilem dřív než v srpnu

Víme, že platit mobilem je poměrně návykové. Pokud to máte stejně jako my, máme pro vás jeden tip. Znáte Curve? Je to rovněž fintech, který svým zákazníkům nabízí kartu, na kterou si lze nahrát všechny svoje ostatní platební karty. Pokud si Curve pořídíte (jde to podobně jednoduše jako Twisto) a počkáte si na jejich kartu (dorazí cca do týdne), můžete si na ni nahrát svoji Twisto virtuální kartu a platit mobilem. Curve lze totiž přidat do Apple Pay.

Je třeba platit poplatek za tarif, když Twisto karta nefunguje?

Pokud vám vadí platit měsíční poplatek za tarif kvůli několikadennímu výpadku Twisto karty, samozřejmě to chápeme a nabízíme nejjednodušší řešení, jak vám dny bez Twisto karty kompenzovat. Už od doby zavedení poplatků u Twista máte možnost si částku za tarif ručně nastavit. Uděláte to ve vyúčtování po rozkliknutí položky poplatku za tarif. Klidně ho tak můžete snížit až na 0 Kč. Když ho necháte v původní výši, budeme pochopitelně rádi - snažíme se každou minutou pracovat na tom, aby pro vás byla služba co nejdříve 100%. Rozhodnutí je ale samozřejmě na vás.

Tady najdete odpovědi na otázky, které jste nám zatím položili.

Děkujeme za vaši podporu i trpělivost.