Vánoce mají být svátky klidu a míru. Ale ruku na srdce, opravdu je tak prožíváme? Co všechny ty přípravy a nákupy před Vánocemi. Máme pro vás pár tipů, jak zažívat klid a mír celý prosinec.

1. Začněte brzy
Jestli pro vás není nakupování vánočních dárků na poslední chvíli důležitým přísunem adrenalinu, zkuste začít s jejich pořizováním brzy. Hodně brzy. Vyplatí se to. Třeba ještě v září najdete ve spoustě obchodů letní slevy. V průběhu podzimu se také konají velké slevové akce. Určitě znáte třeba Dny Marianne nebo Nákupy OnaDnes. A ještě užitečný tip - každý rok na konci října slaví svoje narozeniny jeden z nejznámějších nákupních domů u nás,  Palladium, a to jak jinak než slevami.

2. Plaťte až v lednu bez úroků
Chcete pořídit vysněný dar, ale pořád čekáte na výplatu? Anebo roční prémie dostanete až v lednu? Nevadí. Nakupujte a plaťte, až se vám to bude hodit. Stačí se trochu vyznat na finančním trhu. Na něm si můžete pořídit kreditní kartu s bezúročním obdobím (většinou je něco málo přes měsíc) nebo zkusit tzv. odloženou platbu. Například česká firma Twisto svým novým zákazníkům nabízí letos na podzim odložení platby dokonce až na 3 měsíce. Bez navýšení a bez poplatku. Ušetřit tak můžete stovky korun a ještě si zajistíte pohodu a klid ještě daleko před Vánocemi.

3. Darujte obálku
Taky vás rozčiluje, že po Vánocích je většina zboží na polovině své původní ceny? Darujte ho tedy už zlevněné. Spousta obchodů svým zákazníkům nabízí vouchery. Jejich nákupem zvládnete vyřešit dokonce dva problémy. Za prvé - obdarovaný nakupuje ve slevách (kdo by si to neužíval) a za druhé - obdarovaný si nakoupí, co si sám vybere. Nebudete si tak muset dělat starosti s výběrem dárků, stačí vědět, kde vaši blízcí rádi nakupují.


4. Buďte online
Znáte rčení “To chce klid a nohy v teple”? U shánění vánočních dárků to platí dvojnásob. Když budete nakupovat online, nejen že budete budete mít nohy v teple, ale ještě můžete navštívit obchody celého světa, aniž byste vytáhli paty z domu. Při online nakupování navíc můžete využít srovnávače cen a pořídit dárek za nejnižší cenu na trhu.